Noc w bibliotece

• Kategoria: Archiwum2014

Czy można zasnąć w bibliotece? Można, ale wcale nie z nudy! Przekonała się o tym młodzież z szóstej klasy Szkoły Podstawowej „Pod Lipami” w Krosinku. W pewien wtorek Noc w bibliotece w Krosinkuczerwcowy, w godzinach wieczornych młodzież pojawiła się w bibliotece tuż przed zamknięciem, z plecakami i tobołkami. Przynieśli ze sobą ubrania na zmianę oraz produkty na kolację i śniadanie. Przed nimi długi wieczór. Wychowawczyni klasy, Agnieszka Borkowska wraz z bibliotekarka z filii w Krosinku Karoliną Talarczyk-Wieczorek przygotowały dla nich wiele atrakcji. Zaczęło się od podchodów w Wielkopolskim Parku Narodowym. Pierwsza grupa chowając się zostawiała grupie drugiej mniej lub bardziej czytelne wskazówki dotyczące kierunku wycieczki oraz zagadki, oczywiście literackie! Czasem były schowane w powalonych pniach drzew a czasem zakopane w ziemi. Na pytania odpowiadały obie grupy, a po zakończeniu podchodów wyłoniłyśmy zwycięzcę z każdej. Zwycięzcy otrzymali nagrody, oczywiście książkowe. Ostatnie pytanie czekało na nas w sklepie, i było chyba najtrudniejsze – dotyczyło wiedzy o UE. Następnym punktem wieczoru było ognisko i pieczenie kiełbasek, potem nocny mecz piłki nożnej na boisku i w końcu nocleg w bibliotece. Było ciasno ale wesoło i choć noc była dziwnie krótka a my rano – niewyspani, jednogłośnie uznaliśmy, że to był fajnie spędzony czas. Za radość, spontaniczność i włączenie się w zabawę dziękuję klasie szóstej, daliście radę!