Uwolnij książkę

AKCJA "UWOLNIJ KSIĄŻKĘ" JEST WSTRZYMANA DO ODWOŁANIA!

Akcja „Uwolnij książkę” jest adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi. W naszej bibliotece znajduje się regał bookcrossingowy. Bookcrossing to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma wirtualna biblioteka, bez własnej siedziby, regałów i kart bibliotecznych. Idea Bookcrossingu zrodziła się w 2001 r. w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat. W Polsce funkcjonuje od 2003 r. wzbudzając duże zainteresowanie. Bookcrossing, czyli krążąca książka lub książka w podróży, ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, ulubiony pub, wybrany sklep, teatr, kawiarnia, galeria, kino) lub na tzw. półkach bookcrossingowych po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Właśnie taka półka znajduje się w holu biblioteki.

Warunek: książka nie może być zniszczona!

Uprzejmie prosimy nie przynosić również: wydawnictw reklamowych, czasopism, kaset video i płyt.