Aktualności | Oddział dla Dorosłych

Lirycznie i satyrycznie, czyli poetka Małgorzata Skwarek-Gałęska na DKK

  • Zofia
  • Kategoria: Aktualności (dla dorosłych)

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Małgorzatą Skwarek-Gałęską, poetką z ŁodziRyszardem Krauze 20 listopada o godz. 17. Pani Małgorzata organizuje spotkania poetyckie w ramach wymyślonych przez siebie projektów: Katamaran Literacki i Stolik Poetycki, organizuje Zlot Poetów i Biesiadę Literacką. Współpracuje ze Stowarzyszeniem „Obszary Kultury”, Fundacją „Surei No Mon”, Klubem Yakumo-goto oraz ze szkołami, przedszkolami, bibliotekami, domami kultury i grupami literackimi.

Czytaj więcej: Lirycznie i satyrycznie, czyli poetka Małgorzata Skwarek-Gałęska na DKK

Gawędy o wilkach - Marcin Kostrzyński

  • Zofia
  • Kategoria: Aktualności (dla dorosłych)

Już w środę, 13 listopada - Marcin z Lasu! Wychowany w rodzinie myśliwych nie wyobrażał sobie życia bez polowań, dopóki nie zrozumiał, że euforia po strzale jest radością z zabójstwa. Strzelbę zamienił na aparat fotograficzny, a jego miejscem na ziemi stał się drewniany dom w środku lasu,do którego zaprosił potrzebujące pomocy zwierzęta.

Gwara poznańska - DKK w październiku

  • Zofia
  • Kategoria: Aktualności (dla dorosłych)

Na październikowym DKK nie mogło być inaczej! Spotkanie musiało zacząć się od świętowania Literackiej Nagrody Nobla, od wspomnień i anegdot związanych z panią Olgą. W Mosinie już dwa spotkania były przeznaczone na omówienie jej twórczości - opowiadania oraz ekologiczny thriller "Prowadź swój pług przez kości umarłych".

Czytaj więcej: Gwara poznańska - DKK w październiku

Jadłodzielnia-Mosina na spotkaniu DKK - wrzesień 2019

  • Zofia
  • Kategoria: Aktualności (dla dorosłych)

Uwaga! Nadeszła nowa moda! Twórcy Jadłodzielni mosińskiej przekonywali nas do idei Zero waste, do ratowania żywości i rzeczy przed zmarnowaniem, a tym samym do ograniczeniem zaśmiecania planety. Niby wszyscy wiemy, że (mikro)plastik jest szkodliwy, wyrzucanie żywności jest passé, że lepiej naprawić starą rzecz, niż kupować nową, że wypada się dzielić dobrami, ale byliśmy pod wrażeniem, że ten styl życia (przynajmniej częściowo) można realnie wcielić w życie. I skutecznie zarażać nim innych!

Czytaj więcej: Jadłodzielnia-Mosina na spotkaniu DKK - wrzesień 2019

...dzielnie w Mosinie - DKK wrzesień

  • Zofia
  • Kategoria: Aktualności (dla dorosłych)
Końcówka wakacji, więc najwyższy czas, żebyśmy się niedługo spotkali. 11 września jak zwykle w środę o 17, oprócz nowości czytelniczych, podzielimy się informacjami o tym, co ciekawego, dobrego, ekologicznego dzieje się w naszym mieście, a co może się dziać. Gośćmi specjalnymi będą Joasia i Marcin Niemczewscy, pomysłodawcy Jadłodzielni i Książkodzielni na Zielonym Rynku.

Czytaj więcej: ...dzielnie w Mosinie - DKK wrzesień