spektakl JANKO MUZYKANT

• Kategoria: Aktualności (dla dorosłych)

W zeszły piątek, 24 lutego, w Sali Mosińskiego Ośrodka Kultury gościliśmy Grupę Teatralną ze Wschowy, działającą przy tamtejszym Centrum Kultury i Rekreacji. Grupą kieruje Grzegorz Dolaciński, pedagog i instruktor teatralny.

Razem ze swoimi aktorami – pasjonatami - stworzyli już dwa przedstawienia. My mieliśmy okazję oglądać to najnowsze, które premierę miało w listopadzie ubiegłego roku, pt. Janko Muzykant. Zdziwił się jednak każdy, kto spodziewał się wiernej ilustracji noweli Henryka Sienkiewicza, ponieważ sztuka jedynie inspirowała się oryginalnym tekstem. Po przedstawieniu widzowie mieli szansę opowiedzieć o swoich wrażeniach w trakcie dyskusji z reżyserem i aktorami Grupy, aktorami mosińskiego Teatru bez Kurtyny oraz z Markiem Pruchniewskim, dramaturgiem i scenarzystą. Publiczność zareagowała bardzo entuzjastycznie, dziękując twórcom za pełen wrażeń wieczór i przedstawienie skłaniające do refleksji. Szczególnie chwalono muzykę, którą jak się okazało, skomponował i na żywo wykonywał jeden z członków teatru. Widzowie zgodzili się ze zdaniem Marka Pruchniewskiego, który stwierdził, że do tego teatru zupełnie nie pasuje przymiotnik „amatorski” – tak wysoki był bowiem poziom przedstawienia, natomiast członkowie Grupy wyznali, że przyjemnością jest występować przed równie skupioną i otwartą publicznością jak ta mosińska. Dziękujemy za ten wieczór i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Karolina Talarczyk-Wieczorek