Spotkanie z autorem książki "Szepty kamieni. Historie z opuszczonej Islandii"

• Kategoria: Aktualności (dla dorosłych)

Islandia - magiczne, tajemnicze miejsce, urzekające cudami natury. Przyroda wydaje się być dzika, tak odmienna od wszystkiego co za oknem. Surowe i piękne krajobrazy zachwycają chyba wszystkich wrażliwych na piękno natury. Wyspa jest marzeniem turystycznym coraz większej rzeszy ludzi, mimo iż wydaje się być nie do końca gościnna, ze swoją zmienną pogodą, wiatrami i niską temperaturą.

Berenika  Lenard i Piotr Mikołajczak, twórcy bloga IceStory, mieszkający na Islandii od 2015 penetrując wyspę w poszukiwaniu miejsc opuszczonych. Poznają wiele takich zakątków, zagłębiają się w ich historie, rozmawiając z napotkanymi ludźmi. Efektem jest książka "Szepty kamieni. Historie z opuszczonej Islandii" - która zbiera doskonałe recenzje.

11 maja o godz. 18 w sali reprezentacyjnej Mosińskiego Ośrodka Kultury będzie okazja by porozmawiać z Piotrem Mikołajczakiem, wieloletnim mieszkańcem Mosiny oraz byłym pracownikiem naszej biblioteki o jego książce i życiu na Islandii. Mosiński Ośrodek Kultury i Mosińska Biblioteka Publiczna serdecznie zapraszają wszystkich miłośników dobrych książek, ale i podróży.