Narodowe Czytanie "Wesele" Wyspiańskiego

• Kategoria: Aktualności (dla dorosłych)

Mosińska Biblioteka zaprasza na Narodowe Czytanie w sobotę 2 września w godzinach 9.30 - 11.00 na patio Mosińskiego Ośrodka Kultury.

Zapraszamy na "Wesele",
jakich dzisiaj w Polsce wiele!!!
Lecz nie w cerkwi, nie w kościele,
ale tuż, tuż, na Dworcowej,
w bibliotece, tej miejscowej,
na "Wesele" już gotowej!!!
Joanna Kaczmarek

W odpowiedzi na apel Prezydenta RP wszystkich chętnych zachęcamy nie tylko do wspólnego czytania dramatu Wyspiańskiego, ale i do uczestnictwa w mini inscenizacji wesela z epoki Młodej Polski.

Planujemy wyjść do mieszkańców naszego miasta, którzy na co dzień nie są związani z biblioteką - osoby przebrane za Pana Młodego, Pannę Młodą i Radczynię o godz. 8.30 zjawią się na targowisku i rynku mosińskim z zaproszeniami na Wesele. O godz. 9.30 na patio Mosińskiego Ośrodka Kultury przy stołach zastawionych chlebem, kołaczami i owocami, udekorowanymi zbożowymi wieńcami zacznie się czytanie fragmentów "Wesela". Część uczestników będzie przebrana w stroje z epoki. Fragmenty czytane wkomponowane zostaną w ludową muzykę. Mamy nadzieję, że Narodowe Czytanie będzie atrakcyjne nie tylko dzięki lekturze, ale przemówi inscenizacją, obrazem i dźwiękami muzyki.

Mile widziane akcenty z epoki, jak wieńce z kwiatów, zboża...