Czy komiksy są dla każdego? - DKK w czerwcu

• Kategoria: Aktualności (dla dorosłych)

Na spotkaniu z komiksoznawcą Michałem Traczykiem dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawych rzeczy: kto jest ojcem komiksu, a kto jego ojcem chrzestnym, kto tak naprawdę wymyślił postać Batmana, o lawinowo rosnącym nakładzie komiksów w Polsce, dlaczego narody przedstawione są jako zwierzęta w komiksie o Holokauście "Maus".

Mogliśmy też dotknąć i przejrzeć całą górę opowieści graficznych, m.in. niezapomnianego Filutka z Przekroju, a także komiksy o ciąży, historii sztuki, rewolucji irańskiej, komiksy-wiersze...  Doktor Michał Traczyk, który wprowadzał nas w świat komiksu, jest współtwórcą Zarządu Fundacji Instytut Kultury Popularnej; od 2010 zastępca redaktora naczelnego" Zeszytów Komiksowych"; od 2015 redaktor naczelny "Studiów z Kultury Popularnej". Koordynator projektu edukacyjnego W POSZUKIWANIU POLSKICH SUPERBOHATERÓW - polski komiks w służbie edukacji kulturalnej; współorganizator Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu.