Lirycznie i satyrycznie, czyli poetka Małgorzata Skwarek-Gałęska na DKK

• Kategoria: Aktualności (dla dorosłych)

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Małgorzatą Skwarek-Gałęską, poetką z ŁodziRyszardem Krauze 20 listopada o godz. 17. Pani Małgorzata organizuje spotkania poetyckie w ramach wymyślonych przez siebie projektów: Katamaran Literacki i Stolik Poetycki, organizuje Zlot Poetów i Biesiadę Literacką. Współpracuje ze Stowarzyszeniem „Obszary Kultury”, Fundacją „Surei No Mon”, Klubem Yakumo-goto oraz ze szkołami, przedszkolami, bibliotekami, domami kultury i grupami literackimi.

Wydała kilkanaście zbiorów poetyckich: „Biała róża to senne marzenie”, „Świat smakuje lepiej w całości”, „Dom na gruzach bajki”, „Zza zakrętu”, „Mosty bez poręczy”i tzw. małe : „Rozsypanka”, „Być”, „…i…” „BALET nice”, „Etiuda”, „Szable i róże”, „Wachlarz”, „Zapiski na jednym skrzydle”, „Rzeczywistość”. Pisuje także opowiadania:”Bibliocik czyli Opowieści mieszkańca biblioteki (zeszyt)”, „Łódzkie czary-mary” (2 wydania) – historie o Bibliociku. Opowiadanie „Zrozumienie” znalazło się w dużej antologii SF :„Dziedzictwo gwiazd”. Jej niektóre wyróżnienia: Medal „Za zasługi” Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich; Nagroda Prezydenta Łodzi; odznaka honorowa „Zasłużony dla Kultury Polskiej”; Certyfikat Lider Społeczno-Oświatowy przyznawany przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.