Życie towarzyskie na odległość miotły, czyli Kronika Czasów Niepewnych

• Kategoria: Aktualności (dla dorosłych)
Drodzy Czytelnicy! Proszę, napiszcie do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na stroę Facebooka! Biblioteka zapoczątkuje nowe wydarzenie, do którego zapraszam Was wszystkich! KRONIKĘ CZASÓW NIESPOKOJNYCH CZYLI Życie towarzyskie na odległość miotły. Na stronie Facebooka i na stronie internetowej biblioteki, będą się regularnie ukazywać zapiski, strzępy naszej rzeczywistości czasów koronawirusa. Niech to będą spostrzeżenia, opis Mosiny, relacja z tego, jak sobie radzicie, Wasze spostrzeżenia, obawy, niepokój, sposoby radzenia sobie z codziennością, samotnością i lękiem. Robienie na gorąco notatek, fotografowanie zmieniającego się otoczenia: sklepów z wydzielonymi miejscami na kolejkę, pustych parkingów, autobusów z taśmami izolującymi kierowców od pasażerów, sprzedawców w fartuchach jednorazowych i maskach może być niezłym sposobem na przetrwanie! Inicjatorką tego pomyslu jest nasza Czytelniczka, Wanda Bech. Cała Polska, w tym Mosina się zmienia, zwykłe zakupy, spacer nie są już tym, do czego się przyzwyczailiśmy. Dobrym sposobem na poradzenie sobie z niepokojem jest wbrew pozorom rejestrowanie rzeczywistości, próba jej zrozumienia, dokumentowanie, zauważanie paradoksów i absurdów, a nawet robienie zdjęć. Przynajmniej mamy poczucie jakieś kontroli :) Dzięki zapiskom sporządzanym na bieżąco tworzy się dystans, możemy obalać mity, które narastają wokół wirusa i chorób, porządkujemy nadmiar przytłaczających informacji. I okazuje się, że może nie jest tak źle, jakby mogło się wydawać. Jak pisze Wanda, przeżyliśmy tyle trudnych sytuacji i daliśmy radę, choć wydawało się, że nie ma wyjścia!