Ogólnopolska akcja "Tydzień bibliotek" w Oddziale dla dzieci biblioteki w Mosinie

W dniach 8 - 12 maja odbywała się w całej Polsce akcja " Tydzień bibliotek". To akcja propagowania czytelnictwa dla dzieci i promocja biblioteki w lokalnym środowisku.

. Po raz kolejny" Oddział dla dzieci "włączył się w tę akcję. W czasie 3 dni: 9,10 i 11 maja odwiedziły naszą bibliotekę dzieci z 4 przedszkoli: przedszkola " Caritas", " Wesołe skrzaty", " Integracyjne" i nr 4 koło policji. Dzieci z najstarszych grup - starszaki brały udział w warsztatach detektywistycznych. Warsztaty te prowadziła nasza koleżanka Zofia Staniszewska na podstawie swojej nowo wydanej książki " Zagadka biblioteki". Każda grupa miała za zadanie znaleźć zaginiony dokument. Dzieci wczuły się w role prawdziwych detektywów i bezbłędnie rozwiązywała zadania. A na koniec z tryumfem każdy mógł dotknąć starego poszukiwanego Aktu Proklamacji Rzeczypospolitej Mosińskiej. W warsztatach wzięło udział około 100 dzieci.