Konkurs Plastyczny Dla Dzieci: Mały - Wielki Ilustrator

Stwórz ilustrację do książki, którą czytasz. Prześlij nam zdjęcie pracy drogą mailową bądź w komentarzu pod Wydarzeniem na Facebooku. Konkurs na Facebooku Moc nagród czeka na Ciebie!

Regulamin konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży „Mały – Wielki Ilustrator”

I. Organizator konkursu:
Mosińska Biblioteka Publiczna.
II. Cele konkursu:
1. Promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
2. Rozbudzanie i rozwijanie aktywności artystycznej dzieci i młodzieży.
III Temat konkursu:
1. Stwórz ilustrację do wybranej przez siebie ksiazki
IV. Uczestnicy konkursu:
1. Konkurs adresowany jest do chętnych dzieci i młodzieży do lat 18.
2. Prace plastyczne będą oceniane w następujących kategoriach:
I kategoria - dzieci przedszkolne
II kategoria - dzieci klas 1-3
III kategoria - dzieci klas 4-6
IV kategoria – młodzież klasy 7 i wyżej
V. Warunki uczestnictwa:
1. Prace nadesłane na konkurs muszą być pracami własnymi, wcześniej niepublikowanymi i nienagrodzonymi w konkursach plastycznych.
2.  Na konkurs każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę plastyczną wykonaną samodzielnie,
dowolną techniką, w formacie A4 lub A3,  będącą ilustracją ulubionej książki.
3. Na odwrocie pracy należy umieścić dane: imię, nazwisko i wiek twórcy pracy oraz tytuł książki.
4. Zgłoszenie pracy na konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie
danych osobowych dla potrzeb konkursu oraz zamieszczanie zdjęć autorów i ich prac na
stronie internetowej Mosińskiej Biblioteki Publicznej i facebooku. Prace stają się
własnością organizatora.
VI. Forma zgłaszania prac:
1.Gotową pracę należy w formie zdjęcia przesłać ścieżką internetową (email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez facebooka).
2.Oryginały należy dostarczyć do siedziby biblioteki w późniejszym terminie - podanym przez organizatora.
VII. Kryteria oceniania:
1. Twórczy charakter pracy, estetyka, samodzielność i oryginalność.
VIII. Nagrody i rozstrzygnięcie konkursu:
1. Jury konkursu zostanie powołane przez Organizatora konkursu.
2. Wyniki konkursu zostaną podane do publicznej wiadomości w późniejszym terminie – strona internetowa MBP oraz facebook/Mosińska Biblioteka Publiczna.
3. Autorzy zwycięskich prac będą zawiadomieni drogą elektroniczną oraz otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy.
4. Organizator przewiduje pokonkursowy wernisaż wszystkich prac w odpowiednim czasie.
XI. Termin konkursu:
Prace plastyczne należy przesłać drogą elektroniczną do dnia 12 kwietnia 2020 r.

Informujemy, że podczas pokonkursowego wernisażu przewiduje się możliwość
utrwalania wizerunku uczestników w postaci zdjęć i/lub nagrań audiowizualnych. Każda
osoba podejmująca decyzję o uczestniczeniu w wernisażu, przyjmuje do wiadomości, że
jej wizerunek ujęty jako szczegół większej całości, może zostać rozpowszechniony w
sposób nieodpłatny i nieograniczony w czasie w rozumieniu art. 81 ust. 2 pkt 2 ustawy z
dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.