Pierwszacy w bibliotece

Wizyta pierwszaków w bibliotece to zawsze wielkie wydarzenie dla obu stron, dla biblioteki zwłaszcza. Oto przychodzą dzieci, które mają szansę zostać stałymi czytelnikami, osoby otwarte na świat i ciekawe wszystkiego, wprost wymarzeni "klienci" bibliotek. Wszystkie wysiłki skierowuję wtedy na pokazanie im, że czytanie, książka i biblioteka to zestaw doskonały na spędzanie wolnego czasu.

Razem z dziećmi wąchaliśmy nowe książki (uzależnienie prawie każdego miłośnika książek), próbowaliśmy wczuć się w nastrój książki zniszczonej i szanowanej oraz, przede wszystkim, wspólnie wymyśliliśmy i podpisaliśmy kontrakt na traktowanie książek w przyszłości. Temu wszystkiemu towarzyszyło oczywiście czytanie i wesołe zabawy oraz prace plastyczne (zostawione w bibliotece w prezencie) czyli - jak zwykle - bawiliśmy się świetnie. Dziękuję dzieciom i wychowawczyni, Pani Katarzynie Czaińskiej za mile spędzone przedpołudnie. I mam nadzieję - do zobaczenia!