Nie ma miejsca na nudę w ferie!

W lutym, we ferie, kiedy dzieci mają dużo czasu na zabawę i czytanie, jak zwykle odbyły się warsztaty plastyczno-literackie w bibliotece. Tym razem tematem przewodnim był las i drzewa, a wszystko to za sprawą wspaniałej książki "Dziwolągi" Cristobala Leona i Christiny Sitji Rubio.

Tym razem trochę odmiennie "czytaliśmy" książkę. Ponieważ jest ona przepięknie ilustrowana, w zasadzie tekst jest nieduży a główną rolę odgrywają rysunki, dzieci miały za zadanie zgadywać całą fabułę, którą bibliotekarka spisywała. Potem sprawdziłyśmy czy udało się odgadnąć wszystko zgodnie z intencją autora. A treść jest naprawdę ciekawa! Po lekturze zastanawiałyśmy się, kim tak naprawdę są tytułowe Dziwolągi? Odpowiedź wcale nie jest oczywista! Na zakończenie dziewczyny namalowały piękne drzewa, trochę też po to, by symbolicznie zniwelować straty, jakie powodują bezmyślne wycinki lasu. Było zabawnie ale i refleksyjnie. Jak to w bibliotece.