"Książkowe emporium" - nocne zajęcia w bibliotece

Jeszcze w marcu biblioteka w Krosinku wzięła udział w konkursie organizowanym przez Lustro Biblioteki - serwis biblioteczny dla bibliotekarzy i miłośników książek. Konkurs ten polegał na jak najszybszym przesłaniu formularza zgłoszeniowego do serwisu, a 50 pierwszych bibliotek otrzymywało książkę "Panna Jones i Książkowe Emporium". Byliśmy w tej pięćdziesiątce! Następnym zadaniem było przeprowadzenie zajęć na podstawie książki i przesłanie sprawozdania do Lustra Biblioteki. Najlepsze zajęcia wygrywają - tym razem aż 20 książek! Trzymajcie kciuki za Krosinko!

Na zajęcia zaprosiłam osoby, które właśnie zaczynają samodzielnie czytać - pierwszoklasistów. Godzina spotkania - nietypowa, bo 21. Mrok bibliotecznych sal rozświetlały tylko małe lampki, tworząc niesamowity klimat. Dzieci miały ze sobą latarki, które przydały się do późniejszych zadań. Lektura przygód Znajdy Jones w półmroku była niesamowitym przeżyciem i wciągnęła dzieciaki bardzo. Nie chciały kończyć! Wykonaliśmy również kilka ciekawych zadań, które miały pomóc w poznaniu biblioteki a także uświadomić dzieciom wagę czytania. Wszyscy włączyli się w zabawę z entuzjazmem i ciekawością. Jestem przekonana, że w klasie pierwszej Szkoły Podstawowej "Pod Lipami" w Krosinku są sami przyszli wielbiciele dobrej literatury. Dziękuję za świetnie spotkanie!