Noc bibliotek

Wyniki ogólnopolskiego konkursu literackiego dla dzieci i młodzieży „Odkryj sam zagadkę biblioteki”.

Z ogromną radością i dumą informujemy, że cztery uczennice klasy III Zespołu Szkół w Rogalinku zostały laureatkami konkursu literackiego ogłoszonego przez Wydawnictwo DEBIT.

Podczas Nocy Bibliotek gościliśmy w szkole panią Zofię Staniszewską, autorkę książki „Tajemnica biblioteki”. Zadaniem podsumowującym warsztaty detektywistyczne było wymyślenie i napisanie alternatywnego zakończenia książki. Uczniowie pracowali w parach, a wszystkie prace zostały zgłoszone do konkursu.  Drugie miejsce zajęły Emilia Kubiak i Amelia Kozłowska, a trzecie - Martyna Maciejewska i Patrycja Balcerzak. Serdecznie gratulujemy!!!