Aktualności - Mosińska Biblioteka Publiczna

Plakat zapraszający na spotknie z poetą Sergiuszem Myszograjem. Przedstawia dymki z tytułami wierszy poety.

Gra w poezję - spotkanie z Sergiuszem Myszograjem

27 października o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie z poetą Sergiuszem Myszograjem – pasjonatem historii i fotografii ulicznej. Sergiusz od lat prowadzi grupę rekonstrukcyjną Semper Fidelis, działając na rzecz upamiętnienia historii. Jest też pomysłodawcą, reżyserem i scenarzystą etiud filmowych, realizowanych do swoich utworów poetyckich.

Plakat przedstawia okładki książek Wojciecha Czeskiego. Mosińska Biblioteka Publiczna i Mosiński Ośrodek Kultury zapraszają 15 września na spotkanie z Wojciechem Czeskim. Dyskusję poprowadzi Marta Mrowińska.

Dyskusje o Rzeczpospolitej Mosińskiej

zdjęcie przedstawiające origami, utworzone z kartek książki

Prace ręczne na Dyskusyjnym Klubie Książki

Dyskusyjny Klub Książki oprócz rozmowy o lekturach, zajął się przywracaniem nowego życia starym książkom. Co można zrobić z makulatury? Przekonajcie się sami!

Zdjęcie przedstawia otwartą książkę, leżące na trawie. Z kartek książek zrobiony jest jeż na zasadzie zabawy w origami

DKK - 8 września

Zapraszamy na powakacyjne spotkanie DKK, w środę o godz. 17. Oprócz książek przeczytanych w czasie wakacji, pobawimy się... w prace ręczne. Co można zrobić z książki, która nie nadaje się już do czytania? Nadamy jej drugie życie...

Zdjęcie przedstawia cztery osoby siedzące przy stoliku na świeżym powietrzu i czytające książki

Narodowe Czytanie

Sympatyczne przedpołudnie za nami. Dziękujemy wszystkim wiernym czytelnikom za wzięcie udziału w tegorocznej edycji Narodowego Czytania. Wspólnymi siłami odczytaliśmy dziś kilka scen "Moralności pani Dulskiej". Miło i zabawnie było przypomnieć sobie tę lekturę!

Plakat z tekstem promocyjnym darmowej wypożyczalni Biblioteki Narodowej Academiki. Nowa usługa jest dostępna w Mosińskiej Bibliotece.

Nowa usługa ACADEMICA

Zapraszamy do korzystania z nowej usług w naszej bibliotece! Darmowa wypożyczalnia Academica umożliwia korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej.
To dostęp do 3 453 791 publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego. Ze zbiorów BN możesz teraz skorzystać na miejscu, w Wypożyczalni Mosińskiej Biblioteki!
Zamknij menu

Publish modules to the "offcanvas" position.

Wróć na początek strony