Aktualności - Mosińska Biblioteka Publiczna

Plakat przedstawiający zdjęcia rzeźb umieszczonych pomiędzy bibliotecznymi regałami. na ciemnym tle napis: Nocą w bibliotece

Nocą w Mosińskiej Bibliotece...

Nocą w Mosińskiej Bibliotece Publicznej dzieją się rzeczy, które ograniczyć może tylko własna wyobraźnia. Ze starych skrzyń, sięgających odległych czasów wyłaniają się opowieści z przeczytanych kiedyś książek.
Plakat zapraszający na spotknie z poetą Sergiuszem Myszograjem. Przedstawia dymki z tytułami wierszy poety.

Gra w poezję - spotkanie z Sergiuszem Myszograjem

27 października o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie z poetą Sergiuszem Myszograjem – pasjonatem historii i fotografii ulicznej. Sergiusz od lat prowadzi grupę rekonstrukcyjną Semper Fidelis, działając na rzecz upamiętnienia historii. Jest też pomysłodawcą, reżyserem i scenarzystą etiud filmowych, realizowanych do swoich utworów poetyckich.

Zdjęcie przedstawiające grupkę ośmiu kobiet stojących na schodach przed biblioteką

Spacer w czasie po Mosinie

Myślicie, że dobrze znacie miasto, w którym mieszkacie lub pracujecie? Dzięki Wandzie Bech i pozostałym Paniom z Dyskusyjnego Klubu Książki dowiedziałam się mnóstwa ciekawostek o budynkach i ludziach z nimi związanych.

zdjęcie przedstawiające origami, utworzone z kartek książki

Prace ręczne na Dyskusyjnym Klubie Książki

Dyskusyjny Klub Książki oprócz rozmowy o lekturach, zajął się przywracaniem nowego życia starym książkom. Co można zrobić z makulatury? Przekonajcie się sami!

Zdjęcie przedstawia siedzących ludzi w sali bibliotecznej, mężczyznę i kilka kobiet.

Sergiusz Myszograj - spotkanie z etiudami filmowymi

Dla nas, uczestniczek spotkania z Sergiuszem Myszograjem, było to chyba pierwsze zetknięcie z taką formą poezji. Wiersze przemawiały do nas nie tylko słowami, ale dźwiękiem i przede wszystkim obrazem. Inny rodzaj odbioru, inna percepcja.

Zdjęcie przedstawia cztery osoby siedzące przy stoliku na świeżym powietrzu i czytające książki

Narodowe Czytanie

Sympatyczne przedpołudnie za nami. Dziękujemy wszystkim wiernym czytelnikom za wzięcie udziału w tegorocznej edycji Narodowego Czytania. Wspólnymi siłami odczytaliśmy dziś kilka scen "Moralności pani Dulskiej". Miło i zabawnie było przypomnieć sobie tę lekturę!

Niektóre nowości w zbiorach

Zamknij menu

Publish modules to the "offcanvas" position.

Wróć na początek strony