DKK w marcu "Nadzieja"

Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj dotarli do Pokoju Pełnego Książek na Messengerze, czyli wzięli udział w spotkaniu DKK. Kilka pozycji na pewno warte jest szczególnego omówienia, być może na spotkaniu DKK na żywo, jak np. wybór dramatów Marka Pruchniewskiego „Pułapki i wędrówki”.
Zamieszczona w książce sztuka "Jednorożec" nie była dotąd wystawiana, a po entuzjastycznej recenzji Krysi, spróbujemy wspólnie ją "głośno przeczytać". Jola polecała wspomnienia dotyczące zapomnianej epidemii ołowicy w latach 70-tych w Polsce „Ołowiane dzieci” Michała Jędryki. W kolejce czeka „[Nie]dziennik” Jacka Poniedziałka, jednego z najbardziej uznanych polskich aktorów filmowych i teatralnych oraz biografia Marii Czubaszek, postaci wyjątkowej, dla wielu kontrowersyjnej, mistrzyni ostrych sądów i czułej drwiny „W coś trzeba nie wierzyć” Violetty Ozminkowskiej. Krysia przyniosła „Łowczynię” Katie Ouinn, wciągającą opowieść o sekretach wojennych. Dyskutowałyśmy o zbiorze opowiadań polskich pisarzy „Nadzieja”, w tym Olgi Tokarczuk, Małgorzaty Rejmer, Hanny Krall. Opowiadania nie oczywiste, wbrew pozorom. Zachęcaliśmy do zapoznania się z minipowieścią bardzo młodej norweskiej pisarki Marie Aubert, piszącą w sposób skondensowany, gęsty, przenikliwie o codzienności bezdzietnej singielki - „Dorośli”. Dziękujemy Wandzie i p. Janeczce na próby przyłączenia się do naszego grona.