Nocą w Mosińskiej Bibliotece...

Nocą w Mosińskiej Bibliotece Publicznej dzieją się rzeczy, które ograniczyć może tylko własna wyobraźnia. Ze starych skrzyń, sięgających odległych czasów wyłaniają się opowieści z przeczytanych kiedyś książek. Z Spomiędzy regałów zaglądają postaci z dzieciństwa, a nawet stwory z orwellowskiej rzeczywistości. W dziale o sztuce wśród pięknie wydanych albumów, obok cudnych fal morskich Iwana Ajwazowskiego, cieknących zegarów Salwadora Dali czy wielkiej architektury Antonio Gaudiego wyłania się postać gracza, inspirowana malarstwem Jerzego Dudy Gracza. Największą zaletą czytania książek jest rozwijanie naszej wyobraźni. Nie dotyczy to tylko lat dzieciństwa, kiedy czytają nam rodzice, ale kiedy zarażeni pasją czytelniczą sami sięgamy po tytuły już młodzieżowe, a potem także i te dla dojrzałego odbiorcy. Literatura i sztuka czerpie z wyobraźni, a wyobraźnia z literatury i sztuki. Korzystajmy z tego jak najwięcej... i szukajmy tajemniczych rzeźb Alicji Adamskiej, ukrytych wśród bibliotecznych regałów.