Konkurs Plastyczny Dla Dzieci: Mały - Wielki Ilustrator

Stwórz ilustrację do książki, którą czytasz. Prześlij nam zdjęcie pracy drogą mailową bądź w komentarzu pod Wydarzeniem na Facebooku.

Konkurs na Facebooku Moc nagród czeka na Ciebie!

Regulamin konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży „Mały – Wielki Ilustrator”

I. Organizator konkursu

Mosińska Biblioteka Publiczna.

II. Cele konkursu

1. Promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
  2. Rozbudzanie i rozwijanie aktywności artystycznej dzieci i młodzieży.

III. Temat konkursu

1. Stwórz ilustrację do wybranej przez siebie książki

IV. Uczestnicy konkursu

1. 1. Konkurs adresowany jest do chętnych dzieci i młodzieży do lat 18.
  2. 2. Prace plastyczne będą oceniane w następujących kategoriach:
    I kategoria - dzieci przedszkolne
    II kategoria - dzieci klas 1-3
    III kategoria - dzieci klas 4-6
    IV kategoria – młodzież klasy 7 i wyżej

V. Warunki uczestnictwa

1. Prace nadesłane na konkurs muszą być pracami własnymi, wcześniej niepublikowanymi i nienagrodzonymi w konkursach plastycznych.
  2. Na konkurs każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę plastyczną wykonaną samodzielnie, dowolną techniką, w formacie A4 lub A3,  będącą ilustracją ulubionej książki.
  3. Na odwrocie pracy należy umieścić dane: imię, nazwisko i wiek twórcy pracy oraz tytuł książki.
  4. Zgłoszenie pracy na konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb konkursu oraz zamieszczanie zdjęć autorów i ich prac na stronie internetowej Mosińskiej Biblioteki Publicznej i facebook-u. Prace stają się własnością organizatora.

VI. Forma zgłaszania prac

1. Gotową pracę należy w formie zdjęcia przesłać ścieżką internetową (email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez facebooka).
  2. Oryginały należy dostarczyć do siedziby biblioteki w późniejszym terminie - podanym przez organizatora.

VII. Kryteria oceniania

1. Twórczy charakter pracy, estetyka, samodzielność i oryginalność.
  2. VIII. Nagrody i rozstrzygnięcie konkursu
  3. Jury konkursu zostanie powołane przez Organizatora konkursu.
  4. Wyniki konkursu zostaną podane do publicznej wiadomości w późniejszym terminie – strona internetowa MBP oraz facebook/Mosińska Biblioteka Publiczna.
  5. Autorzy zwycięskich prac będą zawiadomieni drogą elektroniczną oraz otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy.
  6. Organizator przewiduje pokonkursowy wernisaż wszystkich prac w odpowiednim czasie.

XI. Termin konkursu

Prace plastyczne należy przesłać drogą elektroniczną do dnia 12 kwietnia 2020 r.

Informujemy, że podczas pokonkursowego wernisażu przewiduje się możliwość utrwalania wizerunku uczestników w postaci zdjęć i/lub nagrań audiowizualnych. Każda osoba podejmująca decyzję o uczestniczeniu w wernisażu, przyjmuje do wiadomości, że jej wizerunek ujęty jako szczegół większej całości, może zostać rozpowszechniony w sposób nieodpłatny i nieograniczony w czasie w rozumieniu art. 81 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.